JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas

2005 a. Eesti sisekarikavõistlused vibulaskmises
 

Juhend
 

Eesti sisekarikavõistlustele pääsemise aluseks on 2-etapiliste eelringide –korrespondentsvõistluste - tulemused. Karikavõistlustele pääsevad igast võistlusklassist 2 etapi tulemuste summas 8 parimat (sportvibu naiste ja meeste arvestuses kummaski 16 parimat).

 

KOHT, AEG, KAVA:

Võistlused toimuvad Vana-Võidu Spordihoones 03. ja 04. detsembril 2005.a. kell 10.00. Stardijoon on harjutamiseks avatud mõlemal päeval kell 9.00.
03.detsembril võistlevad tidetid ja noored hommikupoolikul ning kadetid ja juuniorid pealelõunal. Pealelõunastel laskuritel on kasutada 2 prooviseeriat.
04.detsembril võistlevad naised ja mehed sportvibu klassis hommikupoolikul ning naised ja mehed plokkvibu klassis pealelõunal. Pealelõunastel laskuritel on kasutada 2 prooviseeriat.

Igas võistlusklassis lasevad 8 kvalifitseerunut omavahel läbi turniiri, s.t. iga sportlane laseb ühe duelli iga sportlasega oma võistlusklassis (kokku 7 duelli).
Täiskasvanute sportvibu klassis moodustatakse nii naiste kui meeste arvestuses mõlemas 2 alagruppi – 1.alagrupi moodustavad eelringide 1., 3., 5., 7., 9., 11., 13. ja 15. koht ning 2.alagrupi eelvõistluste 2., 4., 6., 8., 10., 12., 14. ja 16. koht. Iga sportlane laseb ühe duelli iga sportlasega oma alagrupis (kokku 7 duelli).
Iga duell koosneb 4*3 noole seeriatest. Võitja saab turniiritabelisse 3 punkti, viik annab 2 punkti ja kaotaja saab tabelisse 1 punkti. Vastava võistlusklassi sisekarikavõitjaks kuulutatakse sportlane, kes saab turniiritabelisse kõige rohkem punkte.
Sportvibu naiste ja meeste arvestuses selgitatakse paremus alagruppide võitjate vahel, 3.koht alagruppide teiste kohtade vahel jne, st lastakse üks lisaduell lõplike kohtade selgitamiseks.
Võrdsete punktide korral turniiritabelis lasevad sportlased 1 lisanoole. Kui paremust ei suudeta selgitada, lastakse 2. lisanool. Kui ka siis ei selgu võitja, lastakse 3. nool, mille kaugus märklehest määrab võitja. Kõikides võistlusklassides selgitatakse punktide võrdsuse korral lõplikud kohad lisanool(t)e laskmisega.

 

OSAVÕTJAD:

Sportvibu
naised ja mehed 2*18m Ø40 cm täisleht
nais- ja meesjuuniorid 2*18m Ø40 cm täisleht
kadetid 2*18m Ø80 cm leht 6-ni
noored 2*15m Ø80 cm täisleht
tidetid 2*15m Ø122 cm täisleht
 
Plokkvibu
naised ja mehed 2*18m vertikaalsesse kolmiklehte (6-ni)

NB! Sisekarikavõistluste karikad antakse välja juhul, kui võistlusklassis võistleb vähemalt 3 sportlast. Vähema arvu sportlaste korral saab karika ainult võitja.
 

REGISTREERIMINE:

Automaatselt vastavalt eelringide edetabelile – võistlusklassi 8 parimat, naiste ja meeste sportvibu klassis 16 parimat.
Juhul, kui keegi kvalifitseerunud sportlastest haigestub, ei saa või ei soovi võistlustel osaleda, palume sellest teatada võistluste korraldajatele hiljemalt reedel 02.detsembril kella 10.00-ks.

 

KORRALDAMINE:

Võistlused korraldab Eesti Vibuliit koostöös Viljandi vibuspordi aktiiviga.
Võistluste peakohtunik: TÕNU ENNEMUIST

NB! Võistlejatel peab olema kas valge võistlusriietus või ühtne klubi võistlusvorm, samuti peavad sportlastel olema spordijalanõud.

 

AUTASUSTAMINE:

Igas võistlusklassis autasustatakse turniiri 3 esimest karikate ja diplomitega.

 

OSAVÕTUMAKS:

Täiskasvanud 100 EEK, juuniorid ja nooremad täiskasvanute võistlustel: 40 EEK.
Juuniorid ja nooremad 40 EEK

 

ÜLDISELT:

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab võistluste kohtunikekogu koos võistluste korraldajatega.
NB! Kuna tegemist on EVL-i poolt korraldatava tiitlivõistlusega, siis arvestatakse noorsportlaste saavutatud tulemusi ka 2006.a. noorteraha jaotamisel!

Korraldajad: Tõnu Ennemuist e-mail: tonn@matti.ee
    tel: +372 514 4646
  Aune Varik e-mail: aunevarik@hot.ee
    tel: +372 5344 0747

 

Eesti vibuliidu juhatusCopyright (c) 2001-2020 AC Ilves
Webmaster