JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Eestlased ja leedulased jagasid esikohad, soomlased jäeti seekord ilma   (Nädaline)14.-15. veebruaril peeti Järvakandis rahvusvaheline vibuvõistlus, traditsiooniline Järvakandi Ilves Cup Indoor. Võistlusele pääses kutsetega, mis olid laiali saadetud vaid e-posti võistluse parimatele. Tihedas konkurentsis sündis palju häid tulemusi ja nii mõndagi üllatavat.

Laupäeval oli vibuklubi Ilves hoones kvalifikatsioonivõistlus 18 meetri harjutuses. Silmapaistvate tulemustega kerkisid esile Soome sportvibu mehed. Aki Virtanen lasi 300 võimalikust punktist 294. Plokkvibu meeste puhul polnud näha just tipptulemusi, kuid konkurents oli tihe - esimest ja viiendat kohta eraldas päeva lõpuks (lasti 60 noolt) vaid 2 punkti. Kvalifikatsioonitulemuste alusel said laskurid endale vastased pühapäevaseks olümpiaringiks.

Lõplikud kohad selgitati duell-laskmises Järvakandi gümnaasiumi spordisaalis. "Finaalides oli vaieldamatult parim meie Siim Aaver - 115, 116, 116. Hea tasemega oli ka plokkvibude poolfinaal Järvenpää ja Šigauskase vahel: 118 -117," ütles klubi president Raul Kivilo. Maksimaalne tulemus ühe 12-noolese matši puhul on 120 punkti.


Sportvibu mehed

Siim Aaver (EST)

Antti Mansukoski (FIN)

Aki Virtanen (FIN)


Sportvibu naised

Anneli Preimann (EST)

Eve Kivilo (EST)

Irina Barene (LAT)


Plokkvibu mehed

Valerijus Denisovas (LIT)

Marko Järvenpää (FIN)

Vladas Šigauskas (LIT)


Plokkvibu naised

Jelena Babinina (LIT)

Anne Laurila (FIN)

Jelena Oleksejenko (LAT)
 

Kivilo jäi oma õpilaste esitusega rahule: "Kõik suutsid ennast ületada. Ainult Taavi oli vist võistluste korraldamisega end seekord ära kurnanud. Üllatas soomlaste plokkvibulaskmise esinumbrite kaotus Leedu vibutajatele. Soomlased Laurila ja Järvenpää on vaieldamatult maailma esikümne laskurid, aga Ilves Cupil kaotasid nad endast tunduvalt nõrgematele. Kas see näitab Leedu vibulaskmise tõusu?"

Võistluse korraldamise usaldas klubi juhtkond seekord Taavi Ennemuistile ja Priit Viherile. Ennemuist võitis eelmisel aastal selle võistluse ja sai ka sel aastal kutse. Korraldamine läks tal sel aastal ehk paremini kui laskmine. Raul Kivilo hinnang noormeeste tööle oli positiivne: "Korraldusmeeskonna hinne on kõva 4. Puudu jäi pisikestest, kuid väga vajalikest pisiasjadest. See ei seganud võistlejaid, kuid oli probleemiks korraldajatele endale. Esimese korra kohta pole paha."

Küsimusele, kas Ennemuist ja Viher võtaksid mõne rahvusvahelise vibuvõistluse korraldamise uuesti ette, vastasid nad: "Võtaksime ikka. Nüüd on endal teada, kui palju peab vaeva nägema ja kuidas efektiivsemalt tegutseda - vigu on palju lihtsam vältida. Kindlasti teeks natuke teistmoodi. Ja uusi mõtteid on ka tekkinud."

Võitjatele meeldisid auhinnad - eksklusiivsed kristallkarikad. Rahule jäädi ka kogu võistlusega, tagasiside oli korraldajate sõnul igati positiivne. Lubati kindlasti tulla nii Järvakandi Openi juubelivõistlusele kui ka samale võistlusele järgmisel aastal. "See oli hea võistlus enne maailma sisemeistrivõistlusi," ütlesid soomlased hoolimata sellest, et pidid koju naasma ilma võidukarikateta.Siret Luik


Copyright (c) 2001-2024 AC Ilves
Webmaster