JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Järvakandi Ilvese võidud ja kaotused 2008   (Nädaline)Järvakandis hakati vibulaskmisega tegelema aastal 1968. Selle ajaga on siin kasvatatud mitu põlvkonda vibulaskjaid, ehitatud oma spordibaas. Järvakandi vibuklubi Ilves 2008. aasta kalenderplaanis oli osalemine 62 võistlusel. Treenerid Siret Luik ja Raul Kivilo on klubi aastaaruande jaoks kirja pannud järgmist:

Treeninggrupiga liitus palju innukaid noorlaskureid. Noori hakkas treenima Siret Luik. Põhiliselt kuuluvad Järvakandi noortegruppi tidettide ja noorte klassi laskurid (9-13aastased). Tore on näha järelkasvu, kuna tugev kadettide-juunioride grupp, kes meil veel paar aastat tagasi oli, on tänaseks jõudnud juba täiskasvanute klassi. Klubi treeneritena tegutsevad veel Raul Kivilo, Eve Kivilo Valtus ja Erki Jäätma Türil.

Klubi osales edukalt kõikidel Eesti tiitlivõistlustel – nii suvel kui ka talvel, nii karika- kui ka meistrivõistlustel. Koju toodi hulgaliselt erinevat värvi karikaid ja medaleid.

Laskurid osalesid Eesti koondise koosseisus mitmetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel: maailma klubitiimide sisekarikavõistlused (naiskond 4. koht), II maailmakarikaetapp, Euroopa MV/kontinentaalse OMi kvalifikatsioonivõistlus (Anneli Preimann 9. koht), IV maailmakarikaetapp, jahivibulaskmise Euroopa MV, veteranide Euroopa MV, Baltimaade MV (Raul Kivilo 1. koht).


Kaks Euroopa meistrit

Esmakordselt klubi ajaloos võitsid vibuklubi Ilves laskurid Euroopa meistrivõistlustel medalid – Eve Kivilo võitis kulla Malmös veteranide MVl, Otepääl toimunud jahivibulaskmise Euroopa meistrivõistlustelt võtsid Siret Luik kulla ja Siim Aaver pronksi.

Klubi korraldas hooaja jooksul 9 võistlust: Järvakandi Ilves Cup Indoor, hooaja avavõistlus, Rapla mk MV/O. Puri mälestusvõistlus, Visa Hing F-2, Järvakandi Känd, Järvakandi Open, Kalevi MV, Ilves Cup, Lumemängud.

Mainimata ei saa jätta ka häid tulemusi – Siim Aaveri 1298 silma ja Anneli Preimanni 1285 silma. Need on siis vastavalt Eesti kõigi aegade meeste teine ja naiste kolmas tulemus. Neist rohkem on Eestis üldse lasknud ainult kolm laskurit – Raul Kivilo, Kersti Veer, Eve Kivilo.

39ndat korda toimus rahvusvaheline Järvakandi Open. Märk võistluse kõrgest tasemest on kindlasti soomlase Marko Järvenpää maailmarekordi kordamine Järvakandi staadionil.

Sel aastal on veel plaanis osaleda Eesti sisekarikavõistlustel.

Loodame, et klubi võib ka tulevikus tunda nii vallavalitsuse kui ka valla elanike toetust ja huvi. Eriti just praegusel muutuste ajal – Toomast enam abiks ei ole ja ka paljud tugevad laskurid lõpetasid gümnaasiumi ja alustasid ülikooliõpinguid. Võib-olla on vibuklubi just see, mis need agarad noored inimesed Järvakanti tagasi toob.


Heino Laiapea


Copyright (c) 2001-2024 AC Ilves
Webmaster