JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Järvakandi vibuklubi Ilves sai 40   (Nädaline)Maakonna vanim tegutsev spordiklubi on Järvakandi vibuklubi Ilves. Klubi asutati 4. oktoobril 1968. Klubis on 49 harrastajat ja neli vibulaskmise kutsekvalifikatsiooniga treenerit: Aivo Agu I, Eve Kivilo I, Siret Luik II ja Raul Kivilo IV tase. Ilves on Rapla Maakonna Spordiliidu, Eesti Spordiseltsi Kalev, Eesti Vibuliidu ja Eesti Maastikuvibu Liidu liige.
Allikas: Eesti Spordiregister

Tänavu kevadel lahkunud vibuklubi asutaja ja treener Toomas Kivilo on meenutanud klubi 2004. aastast kokkuvõtet tehes: "Häid ettevõtmisi on aasta jooksul olnud selgelt rohkem kui lörri läinud plaane. Enamik tegutsejatest on tajunud turvalisust, kaaslaste õlatunnet, headust, vähem on pettunuid.

Küsisin Järvakandi elanikult, mis on tema arvates vibuklubi Ilves? Vastus oli selge: "See on see kahekordne maja koolimaja juures, kus lastakse vibu." Ma tean, et nii lihtsalt mõtlevad paljud. Tegelikkuses on asjad palju keerulisemad. Meie klubis on tänuväärne vabatahtlike rühm väga erinevate annetega ning erineva taustaga inimestest. Tegevust ja kaasamõtlemist pakutakse igas eas inimestele. Ennast panustada on võimalik kõigil, kes vähegi soovib. Tööde ja tegemiste lõppu ei ole näha. Mulle meeldib mõelda kujundlikult. Seetõttu mõtlen sageli klubist kui vankrist. Vankrit veavad vähesed. Paljud istuvad lihtsalt vankri peal ja lasevad ennast vedada. Aga on ka meie ühise tee ääres parastajaid, kes hüüavad: "Teie vanker liigub nii vaevaliselt edasi!" Samas olen ma veendunud, et neid, kes ei saa, ei taha või ei jaksa vankrit vedada, on alati ning ka tee ääres parastajad ei saa kunagi otsa. Aga ma tean, et vedajategi hulk, kuigi see kõigub, ei ole kunagi nullis, sest Vibulaskmine veab seda vankrit ikka ja alati. Küsite kuhu? Kas see ongi täna nii tähtis? Oluline on liikuda edasi. Ole hea, armas klubikaaslane, loe neid mõtteid, mis siia kirjutatud sai, veel kord! Aga nüüd juba kõva häälega, et sõnad ei jõuaks mitte ainult silmadest pähe, vaid ka suu ja kõrvade kaudu südamesse!"


Heino Laiapea


Copyright (c) 2001-2024 AC Ilves
Webmaster