JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Luik ja Aaver tegid meistrivõistlustel kuldse duubli   (Nädaline)Samal ajal, kui Pekingis avati suveolümpiamänge, algasid Elvas Tartumaa tervisespordikeskuses 2008. a täiskasvanute ja veteranide Eesti meistrivõistlused vibulaskmises.
Esimesed Eesti meistrivõistlused olid sel alal 1962. aastal, seega peeti neid võistlusi juba 47. korda. Reedel oli kavas treeninglaskmine ning tehniline kontroll, laupäeval kvalifikatsioonivõistlus harjutuses FITA-1 ning pühapäeval nii võistkondlikud kui ka individuaalsed duellid olümpiaringi harjutuses.
Võistlust peeti neljas arvestuses – olümpiavibu klassis naistele ja meestele ning plokkvibu klassis naistele ja meestele. Kokku osales 66 sportlast kaheksast vibuklubist. Püstitati 5 uut Eesti rekordit ning hulgaliselt isiklikke ja hooaja tipptulemusi. Siret Luik ja Siim Aaver (mõlemad Järvakandi vibuklubist Ilves) võitsid nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses meistrikulla. Naiste olümpiavibu klassis võitis kvalifikatsioonivõistluse Anneli Preimann 1262 silmaga, mis on neiu hooaja parim tulemus. Teiseks tuli Eve Kivilo (mõlemad Ilves) 1212 silmaga ning kolmandaks Siret Luik 1210 silmaga. Meeste samas klassis olid kvalifikatsiooni parimad Siim Aaver 1268 silmaga, Jaanus Gross (Sagittarius) uue isikliku rekordiga 1247 silma ning Jaan Lott (Tartu Vibuklubi) hooaja parima resultaadiga 1245 silma. Naiste plokkvibu klassis oli laupäevase kvalifikatsiooni järel järjestus selline: Maarika Jäätma (Ilves) 1345 silmaga esimene, Evelyn Rang (Tallinna Kalev) 1293 silmaga teine ning Mariel Jäätma (Ilves) 1280 silmaga kolmas. Maarika Jäätma lasi seejuures 2 uut Eesti rekordit. Rekordid said parandust 50 m distantsil (334 silma) ning harjutuse FITA-1 kokkuvõttes (1345 silma).
Meeste plokkvibu klassis võitis kvalifikatsiooni Evert Ressar (Ilves) 1336 silmaga, teiseks tuli Harri Köhler (Vana-Võidu vibuklubi/Viljandi spordikool) 1332 silmaga ning kolmandaks Margus Mardu (Ilves) 1296 silmaga. E. Ressar lasi 50 m distantsil Eesti rekordi tulemusega 343 silma.
Pühapäevase võistkonnavõistluse tulemused:

Naiste olümpiavibu
1. Ilves I (B. Kasak, A. Preimann ja S. Luik)
2. Pärnu Meelis (E. Lank, K. Froš ja R. Pärnat)
3. Järvakandi Ilves II (E. Kivilo, P. Luik ja K. Muromägi)

Meeste olümpiavibu
1. Ilves (T. Ennemuist, S. Aaver ja P. Viher)
2. Tallinna Kalev I (P. Järvsoo, T. Kaasik ja J. Tamm)
3. Sagittarius (Z. Strepaitis, J. Gross ja P. Kõrve)

Meeste plokkvibu
1. Ilves (E. Ressar, M. Mardu ja M. Tepner)
2. Järvamaa Amburite klubi (L. Vint, J. Ainvere ja A. Kiskonen)
3. Vana-Võidu vibuklubi/Viljandi spordikool (H. Köhler, R. Köhler ja J. Kookla)

Võistkonnavõistluses sündis samuti 2 uut Eesti rekordit. Esimene neist Ilvese plokkvibu meeskonna kvalifikatsioonitulemuste liitmisel – tulemus 3918 silma on uus rekord. Loomulikult andis see tulemus Ilvese meeskonnale ka parima paigutuse võistkondlikuks duell-laskmiseks. Olümpiaringi duellides suutsid ilveslased parandada veel üht rekordit. Meeskonna tulemus poolfinaalis - 216 silma - on samuti uus Eesti rekord.

Individuaalvõistluse esikolmikud:

Naiste olümpiavibu
1. Siret Luik (Ilves)
2. Eva Lank (Meelis)
3. Katrin Froš (Meelis)

Meeste olümpiavibu
1. Siim Aaver (Ilves)
2. Jaan Lott (Tartu VK)
3. Taavi Ennemuist (Ilves)

Naiste plokkvibu
1. Maarika Jäätma (Ilves)
2. Mariel Jäätma (Ilves)
3. Evelyn Rang (Tallinna Kalev)

Meeste plokkvibu
1. Harri Köhler (V.-Võidu VK/Viljandi SK)
2. Evert Ressar (Ilves)
3. Margus Tepner (Ilves)

Sellega said käeoleva aasta meistrid selgitatud ning kõik medalidki jagatud. 22.-24. augustini ootab vibulaskureid aga ees aasta suurim rahvusvaheline platsilaskmise vibuvõistlus Eestis – Järvakandi Open, kuhu oodatakse võistlema peaaegu kümne riigi sportlasi.

 

Aivo Agu


Copyright (c) 2001-2022 AC Ilves
Webmaster