JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Järvakandis tuleb rahvusvaheline vibuvõistlus   (Nädaline)


19.-20. jaanuaril võistlevad Järvakandi võimlas kuue riigi vibulaskurid, kes pääsesid vibuvõistluse Ilves Cup Indoor 2008 finaali.
Selle aasta osavõturohkeima sisevõistluse Ilves Cup Indoor 2008 kvalifikatsioonivõistlusel osales 159 laskurit kümnest riigist. Kvalifikatsiooniringid võitsid rootslane Andreas Skalberg ja ameeriklasest sisemaailmameister Braden Gellenthien.
"Kaugemate riikide esindajad seekord kohale ei tule, loobujate arvel pääsevad võistlema kahe etapi kokkuvõttes järgmised kohad saanud laskurid," selgitas võistluse korraldaja Siret Luik, kes samas asub ka ise tulejoonele. Võistlus koosneb kahest kvalifikatsiooniringist, mille iga laskur võib lasta oma koduklubis, ja finaalvõistlusest, kuhu pääsevad kvalifikatsioonitulemuste põhjal vaid 20 paremat laskurit mõlemast võistlusklassist. Omavahel võistlevad kõik plokkvibulaskurid ja teises arvestuses kohtuvad sportvibulaskurid vaistu- ja pikkvibulaskuritega. "Vahet ei tehta ei sool ega vanusel, ainus erinevus on vibus. (Vibu)sportlastel pole just eriti tihti võimalik võistelda vastassoo esindajatega. Seekord on see võimalus olemas," rääkis Siret Luik. "Ainulaadne on ka finaalvõistluse süsteem. Võitja selgitamiseks kasutatakse "segu” 2x18 meetri ringist, round robin’ist ja Face 2 Face süsteemist. Igal juhul nõuab see laskurilt head närvi ja endast maksimumi väljapanemist." 2x18 meetri ringist pääsevad edasi ainult 16 laskurit, kes jagatakse alagruppidesse. Edasi tuleb duell-laskmine, kus vastased pidevalt vahetuvad. Võistluse korraldaja ütles, et võimlas on piisavalt ruumi ka pealtvaatajatele. Järvakandi vibuklubi Ilves on võistlusel esindatud kaheksa olümpiavibu ja kahe plokkvibulaskuriga.

 

Heino Laiapea


Copyright (c) 2001-2022 AC Ilves
Webmaster