JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Ilvese vibulaskurid esikohtadel  (Nädaline)4.-5. augustil peetud Eesti noorte meistrivõistlustel said juunioride klassis kolmikvõidu Ilvese laskurid Bessi Kasak 1234, Piret Luik 1159, Tuuli Kurisoo 934 silmaga. Samuti võitis oma viimase juuniorideklassi kulla Siim Aaver. Osalesime veel tidettide klassis, kus meie parimatena saavutasid Karl Kivilo ja Kadri Lilienthal 4. koha. Kusjuures Karlil jäi medalist puudu vaid 3 silma ja Kadril 1 silm.


Pärnust võistkonnavõit

11.-12. augustil rivistus Pärnus aga tulejoonele 55 laskurit 10 klubist ehk kogu Eesti vibulaskurite paremik. Esimesel päeval peetud võistkondade võistluses saatis edu ilveslasi. Mõlemad kullad tulid Järvakanti. Meeskond (Raul Kivilo, Priit Viher, Siim Aaver) võitis finaalis Tallinna Kalevit 192:170. Naiskond (Eve Kivilo, Anneli Preimann, Bessi Kasak) võitis finaalis uue Eesti rekordiga 202:176 Pärnu Meelist. Meie teine naiskond (Siret Luik, Piret Luik, Külli Muromägi) võitis pronksmedali. Meie teine meeskond jäi 8 meeskonna seas 4. kohale. Individuaalmedalitele kestis jaht kaks päeva. Esimesel päeval lõpetas liidrina Bessi Kasak, kes võitis 70 meetrit 310 silmaga ja 60 meetri pealt lasi 312 silma. Tähelepanuväärne on, et Bessi oli kogunud oma elu parimad esimese päeva punktid 622 silma. Kuna ta alles hiljuti uuendas Soomes Eesti rekordit, siis oli loota selleltki võistluselt head tulemust. Kahjuks noorsportlane ei pidanud pingele vastu ja tema FITA tulemus 1239 silma andis talle pühapäeval vaid pronksmedali. Kulla võitis FITA arvestuses meie teine tubli noor Anneli Preimann, kes lasi 1251 silma. Ta edestas 4 silmaga hõbemedalivõitjat Eve Kivilot.

Meeste klassis oli kuldmedalit väärt Raul Kivilo 1250 silma. Meie juunior Siim Aaver lasi isikliku rekordi 1235 silma, mis andis hõbemedali. Kolmas koht kuulus Tartu Vibuklubi laskurile Jaan Lotile 1193 silmaga.

Teine komplekt medaleid mängiti välja teisel päeval olümpiaringis, kus igaüks sai vastase lähtuvalt FITA ringi tulemusest. Iga matši kaotaja võis asjad kokku pakkida, kuid iga võitja sai uue vastase ja nii medaliteni välja.

Olümpiaringis oli mees omal kohal FITAs hõbeda saanud Siim Aaver, kes ei jätnud oma vastastele vähimatki võimalust. Finaalis võitis ta tulemusega 111:106 Tallinna Kalevi laskurit Paul Järvsood. Pronks kuulus Jaan Lotile võiduga 102:91 Pärnu Meelise laskuri Heiki Reinu üle.


Olümpiaringi kindlamad Piret Luik ja Siim Aaver

Naiste klassi olümpiaringis näis algus kulgevat igati soodsalt. 1/8 ringis edasi pääsenud 8 naisest olid 5 Ilvesest. Poolfinaal oli juba puhtalt ilveslaste päralt. Nüüd tuli selgeks teha, kes neist parim on. Kui poolfinaali tulemused üles riputati, võis Bessi Kasaku võitu Eve Kivilo üle 99:97 lugeda seaduspärasuseks. Üllatas aga teises poolfinaalimatšis lasknud Piret Luik, kes võitis Anneli Preimanni 104:98.

Piret on väga pikka aega treeneritele peavalu valmistanud, sest pärast möödunud aasta suurt edu (Eesti MV hõbe) jäid Pireti tulemused ühtäkki väga kehvaks ning läks terve pikk talv ja pool suve, et n-ö mustast august välja tulla. Ta suutis seda ja täna on ta Eesti meister, võites finaalis Bessit 98:91. Kolmanda koha ehk pronksiheitluses võitis Eve Kivilo Anneli Preimanni 106:102.

Ilveslaste edu jätkus ka plokkvibude divisjonis. Naiste seas võitis harjutuse FITA-1 uue Eesti rekordiga 1316 silma Maarika Jäätma. Ühtlasi lasi ta ka uue Eesti rekordi 70 meetrilt 328 silma ja 50 meetrilt 318 silma. Ka olümpiaringis oli ta võidukas. Võit tallinlanna Evelyn Rangi üle oli 105:94.

Meeste seas jäeti harjutuses FITA-1 meie parim Evert Ressar hõbedale 1317 silmaga. Võitis Viljandi mees Harri Köhler 1326 silmaga. Olümpiaringis sai kulla aga meie mees, võites finaalis Köhlerit 112:110. Kolmas oli Tartu plokkar Martin Herem.


Septembris 100 laskurit Järvakandis

Vibulaskurite järgmine mõõduvõtmine on Kalevi lahtistel meistrivõistlustel 18.-19. augustil Järvakandis. Väga lähedal on ka selle aasta oodatuim vibusündmus Järvakandi Open XXXVIII. Oodata on enam kui 100 laskurit 6 riigist. Võistlused peetakse Järvakandis 1.-2. septembril ning see on ainuke vibuvõistlus Eestis, mis on registreeritud ka FITA rahvusvahelises võistluskalendris. Siit ka välislaskurite suur huvi võistluste vastu.

 

Toomas Kivilo


Copyright (c) 2001-2022 AC Ilves
Webmaster