JÄRVAKANDI VIBUKLUBI "ILVES" 
   Uudised
   Klubi
   Ajalugu
   Kalenderplaan
   Tulemused / saavutused
   Reeglid
   Pildigalerii
   Lingid
   Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Noolelennutaja Bessi Kasak võtab sihikule olümpiarõngad   (Eesti Päevaleht)
 


EM-il üheksandaks tulnud Bessi Kasak jahib juunioride MM-ilt veel magusamat suutäit.

Alles 17-aastase Järvakandist pärit Bessi Kasaku jaoks on tänavune hooaeg kui keerdtreppi mööda üles kõndimine. Vibulaskmise Euroopa juunioride Saksamaa etapil tuli 11., Tšehhis 9. koht. Sama tulemuse sai neiu ka möödunud nädalal Ateenas peetud täiskasvanute EM-il duell-laskmises. Kuhu võiks Kasak kerkida oktoobris Mehhikos toimuval juunioride MM-il?
"Ei taha ennustamisega tegeleda. Eks ta teeb oma parima, näis, mis välja tuleb," ei käi neiu treener Raul Kivilo medalilubadusi välja.
"Üllatus EM kindlasti ei olnud, tänavu hooaeg oligi tõeline läbilöögiaasta. Tema puhul on andekus tihedalt seotud tööga." Talent andis endast märku juba viie aasta eest, kui Kasak oma klassiõe eeskujul vibulaskmis-trenni läks ja üsna pea suurema laskestaažiga sõbrannast täpsemaks osutus. "Sõbrannal kadus isu ära ja tema tegeleb nüüd korvpalliga," meenutas Kasak.

Igapäevane krossijooks

"Ega Järvakandis peale vibulaskmise ja kergejõustiku olegi suurt millegagi tegeleda," jutustas Eesti parim naissoost Robin Hood, kes harjutab kuni kolm korda päevas.
Hommikul enne Järvakandi gümnaasiumi 11. klassi koolitundidesse minekut teeb ta tunniajase lasketreeningu, pärast kooli tuleb ette võtta viiekilomeetrine jooksuots, seejärel kinnitab piiga keha ning õhtul võtab taas kätte 15 000-kroonise laskerelva.
"Vastupidavust on vaja, lasketreening jääb mõnel päeval ära, kuid jooksen igal juhul. Jooksmine õpetab mitte alla andma," sõnas Kasak.
"Meie alal on väga oluline see, kuidas psüühika vastu peab. Vaja on osaleda tugevatel võistlustel. Ainult Eestis harjutades ja võisteldes läbi ei löö," märkis Atlanta ja Barcelona olümpial Eestit esindanud Kivilo, et Kasaku edu taga on tänavused roh-ked välisvõistlused.
Oma esimest kogemust rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt mäletab Bessi Kasak hästi: kaks aastat tagasi sai ta 57 osavõtjaga noorte MM-il 50. koha. "Vähemalt seitse tükki jäi tahapoole," ei lasknud neiu pead longu. Järgmisel hooajal plaanib ta tulla täiskasvanute MM-il 32 hulka, et tagada endale olümpiapilet.
"Usun, et oleme tõusuteel," on ka Eesti koondise peatreener Raul Kivilo vibulaskurite tuleviku suhtes positiivselt meelestatud.

 

Märt Roosna


Copyright (c) 2001-2022 AC Ilves
Webmaster